رستاخیز میهمان ویژه “جشنواره بین المللی فیلم نهج در کربلا”

محمدمهدی حیدریان : رستاخیز یکی از نگین های فیلمسازی است.
21 اسفند 1395
تقی علیقلی زاده «رستاخیز»: برای رستاخیز هیات حکمیت تشکیل شد. تعیین خسارت ۱۵ میلیارد تومانی واقعیت ندارد.
10 اردیبهشت 1396

فیلم رستاخیز میهمان ویژه “جشنواره بین المللی فیلم نهج در کربلا”

سومین جشنواره بین المللی فیلم “نهج” با حضور فیلم های مستند ، داستانی و انیمیشن از تاریخ چهاردهم فروردین ۱۳۹۶ به مدت چهار روز در شهر کربلا برگزار شد.
در این جشنواره ، منتخب آثار برگزیده کشورهایی از عراق ، انگلستان ، مصر ، برزیل ، هند ، ایتالیا ، آلمان ، استرالیا و ایران به نمایش و داوری گذاشته شد.

فیلم سینمایی “رستاخیز” ساخته احمدرضا درویش ، بعنوان میهمان ویژه در آخرین روز جشنواره به نمایش درآمد و مورد استقبال قرار گرفت.

دکتر سید حیدر ، مدیر شبکه تلویزیونی کربلا و دبیر جشنواره بین المللی فیلم “نهج” در مراسم اختتامیه این جشنواره ، ضمن ارج گذاری بر آوازه ی جهانی سینمای ایران ، لوح تقدیر و نشان ویژه سومین جشنواره بین المللی فیلم “نهج” را به احمدرضا درویش ، کارگردان فیلم رستاخیز اهدا کرد.

فیلم رستاخیز در سی و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر در ۱۱ بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین بود و در نهایت در ۸ بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برنده سیمرغ بلورین شد. رستاخیز همچنین بهترین فیلم‌نامه بخش بین‌الملل (جایزه ویژه – مصطفی عقاد) ، بیرق طلایی را از آن خود کرد.

#رستاخیز در کشور عراق ، در چند بخش بین الملل به عنوان میهمان دعوت شده که مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته و از طرف مسئولان و برگزار کنندگان این جشنواره ها ، جوایزی به این فیلم اهدا گردیده است.
عناوین و جوایزی همچون :

🔸 بهترین فیلم در جشنواره بین‌المللی “فیلم بغداد” ۲۰۱۵
🔸 بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در جشنواره بین‌المللی “فیلم بغداد” ۲۰۱۵
🔸 جایزه ویژه بهترین کارگردانی در جشنواره بین‌المللی فیلم “غدیر” در شهر نجف ۲۰۱۶
🔸 لوح تقدیر و نشان ویژه سومین جشنواره بین المللی فیلم “نهج” در شهرکربلا ۲۰۱۷