اهدای نشان افتخار به جهادگران عرصه فرهنگ، هنر و رسانه

بابک حمیدیان : وقتی به نقش‌هایم در «رستاخیز» فکر می‌کنم قلبم به تپش می‌افتد.
6 اسفند 1393
«رستاخیز» عید فطر اکران می‌شود
10 اردیبهشت 1394

خبرگزاری تسنیم: مراسم تجلیل از ۳۱ جهادگر عرصه فرهنگ، هنر و رسانه توسط سپاه با حضور شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی و نظامی کشور در تالار وحدت برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم تجلیل از ۳۰ جهادگر عرصه فرهنگ، هنر و رسانه توسط سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) بعد از ظهر امروز با حضور شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی و نظامی کشور در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سردار سرتیپ پاسدار محسن کاظمینی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران با اشاره به هدف برگزاری این برنامه گفت: در این مراسم از تعدادی از افرادی که با قلم و هنر خودشان تمدن اسلامی شیعه را یاری کردند به‌نمایندگی از هزاران هنرمند و اهالی فرهنگ تجلیل می‌شود.

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری پیامی را به جوانان اروپایی می‌دهند، جهادگران فرهنگی ما باید این پیام را به تصویر و هنر تبدیل کنند و به گوش جهانیان برسانند. دنیا باید بداند که اسلام ما سرشار از محبت و پر از آرمان‌های بشری است که امام خمینی(ره) برای ما ترسیم کردند. امیدوارم پرجم این اسلام روزی در همه جای عالم برافراشته شود.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران در ادامه گفت: در ابتدای سال از جهادگران اقتصادی که خدمات ارزنده‌ای را در این عرصه انجام داده بودند در سالن همایش‌های صدا و سیما تجلیل شد. ما می‌خواستیم در پایان سال نیز از جهادگران فرهنگی که توانستند انقلاب اسلامی تشیع را برای همگان به نمایش در بیاورند تجلیل کنیم.

سردار کاظمینی تأکید کرد: بهترین الگوی فرهنگی برای مردم جهان فرهنگ ناب محمدی است، فرهنگی که ما را با ایثار، جهاد و سبک زندگی‌ای که عاری از هیچ یک از آسیب‌هایی که به سبک زندگی غربی وارد است، آشنا می‌کند.  ما هم اکنون در حال رسیدن به تمدنی هستیم که برای همه تاریخ بشریت الگو می‌شود. در این روزهای به‌یاد ماندنی نیاز به فرهنگ شیعی بیشتر از گذشته احساس می‌شود.

در ادامه برنامه مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، علی مرادخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیر سرتیپ‌ عبدالعلی پورشاسب‌، رئیس ستاد مشترک ارتش، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار کاظمینی، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا، برای اهدای نشان افتخار و لوح تقدیر به جهادگران فرهنگی به بالای سن آمدند.

در این بخش از برنامه از محمود فرشچیان، حمید سبزواری، سیدعلی موسوی گرمارودی، زنده‌یاد حسن حبیبی، کمال خرازی، زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور، ابراهیم حاتمی‌کیا، احمدرضا درویش، داوود میرباقری، تقی علیقلی‌زاده، مجید انتظامی، شهریار بحرانی، سید علی قائم‌مقامی، احمد مرادپور، روح‌الله برادری و سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد تجلیل شد.

۱۲۷۳۰۳

در ادامه سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ایران در دوره نهم به سخنرانی پرداخت. وی با بیان “اگر از فرصت‌ها بهتر استفاده نکنیم، تبدیل به تهدید می‌شوند” بر نقش هنرمندان در پیشبرد علوم اسلامی تأکید کرد و گفت: علم بهترین فرصت برای تعالی انسان است، اما اگر این علم از تعهد به مقام انسانی فاصله گرفت، بزرگ‌ترین تهدید برای جامعه بشری خواهد بود.

وی با اشاره به نقش علما و هنرمندان در ساخت انسانی در طراز قرآن، اظهار داشت: رسیدن به حیات طیبه باید یک اصل باشد و در این زمینه باید بر دستان هنرمندان و شخصیت‌های علمی که در این جهت برای رسیدن به قله تلاش می‌کنند، بوسه زد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد خاطرنشان کرد: ستیز دنیای استکبار به‌خاطر وجود نظام سیاسی است که برای آفرینش حیات طیبه تلاش می‌کند و نقش علما در شکوفایی این حیات طیبه بی‌بدیل است.

پس از سخنرانی ابوترابی‌فرد، سردار سرتپ پاسدار شیرازی رئیس دفتر نظامی فرماندهی کل قوا ، سردار امیر حیدری، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش، سردار محسن انصاری، قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار کاظمینی، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ ،  و امیرسرتیپ دوم ابراهیم گلفام، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش برای اهدای نشان افتخار و لوح تقدیر به جهادگران فرهنگی به بالای سن آمدند.

حجت‌الاسلام دعائی، حسین شریعتمداری، عزت‌الله ضرغامی، شهید عباس شیرازی و شهید غلامرضا رهبر چهره‌ای‌هایی بودند که در این بخش از آنها تجلیل شد.

 

سردار محسن انصاری، قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه برنامه به سخنرانی پرداخت. وی با اشاره به فرارسیدن ۲۲ اسفند ماه، سالروز تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به‌فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: بعد از تشکیل سپاه پاسداران، جهاد سازندگی و بسیج، چنین بنیادی در سال ۵۸ که هنوز دفاع مقدس آغاز نشده بود به‌دستور امام(ره) تشکیل شد.

وی افزود: امام خمینی(ره) می‌فرمایند تا کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم. این مبارزه نیاز به تفکری انگیزشی داشت که امام برای پیشبرد این تفکر بنیاد و سازمان‌های ذکرشده را تأسیس کرد. ما راهبرد امام را در این مسیر محقق شده می‌بینیم زیرا شهدا توانستند فرهنگ عاشورا را بازتولید کنند. شهدای ما در همه عرصه‌ها توانستند فرهنگ ایثار را بازتولید کنند. این فرهنگ باعث شد ما بتوانیم از گردنه‌های مختلف عبور کنیم. به‌تعبیر مقام معظم رهبری تمام موفقیت‌های علمی امروز ما مدیون خون شهدا است. شهدا باعث شدند که امروز ما شاهد شکل‌گیری محور مقاومت در منطقه هستیم.

۱۲۷۲۹۸

قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: چندی پیش رئیس اطلاعات رژیم اشغالگر قدس اعتراف کرد که ایران نه تنها قدرتی هسته‌ای است بلکه توانسته در تمام کشورهای همسایه سرزمین‌های اشغالی فلسطین نفوذ کند. این نیز نتیجه خون شهدا است.

 

انصاری خاطرنشان کرد: امروز نظام سلطه برای تخریب این فرهنگ در حال توطئه و ساخت گروه‌های سلفی و داعش و ترویج اسلام آمریکایی است. اگر آنها امروز زنده زنده انسانی را با نام خدا می‌سوزانند برای اسلام هراسی و پایمال کردن خون شهدا و از بین بردن اثر آن است. البته باید بدانند که آنها نمی‌توانند نظام فکری و فرهنگی شهدا را تخریب، تحریف یا دچار فراموشی کنند. ما باید با استفاده از شهدا پیوندی ایدئولوژیک در جهان ایجاد کنیم.

وی افزود: «امام را تنها نگذارید» جمله‌ای است که در وصیت‌نامه اکثر شهدا مشترک است. پیام شهدا به جوانان این است که ولی فقیه را تنها نگذارید و آنها از ما می‌خواهند که متحد و منسجم پشت رهبری بایستیم. ان‌شاءالله به‌زودی همان‌گونه که مقام معظم رهبری گفتند جوانان ما شاهد تحقق آرمان‌های جوانان فلسطینی خواهند بود.

در قسمت پایانی برنامه حجت‌الاسلام ابوترابی فرد، امیر پورشاسب، سردار کاظمینی، حجت الاسلام صالحی،معاون سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ،  مرادخانی، عزت‌الله ضرغامی، رئیس سابق صدا و سیما ، حجت الاسلام دعائی و سردار اسماعیل کوثری روی سن حاضر شدند و با اهدای نشان و لوح تقدیر از شهید مرتضی آوینی، بیژن نوباوه، احسان رجبی، مرتضی سرهنگی، گلعلی بابائی، حمیدرضا مقدم‌فر، سیده زهرا حسینی، محبوبه معراجی‌پور، حسن شکری و غلامعلی حداد عادل تقدیر کردند.

 

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/684605