کیانوش دالوند، کارگردان انیمیشن ناسور : توقیف رستاخیز، ضربۀ بزرگی به سینمای دینی و مذهبی ما بود.

درویش: فریاد “لبیک یاحسین” تماشاگران عراقی به همه سختی‌های “رستاخیز” می‌ارزید
28 آذر 1394
«رستاخیز» در اولویت شورای عالی نظارت قرار می‌گیرد؟
11 اسفند 1394

کارگردان انیمیشن ناسور:

توقیف رستاخیز، ضربۀ بزرگی به سینمای دینی و مذهبی ما بود و باعث شد افراد کمتر به سمت تولید آثار مذهبی بروند

کیانوش دالوند، کارگردان انیمیشن ناسور است که این فیلم را برای جشنواره فجر امسال آماده کرده است. او در گفت و گویی اختصاصی با کرب‌وبلا، در مورد فیلم خود و شرایط حاضر برای ساخت آثار مذهبی صحبت کرد.

کیانوش دالوند در گفت و گویی با کرب‌وبلا، در مورد فیلم خود صحبت کرد و توضیحاتی راجع به وضعیت ساختن فیلم مذهبی و انیمیشن در ایران داد.
وی سینمای ایران را  جزء ده سینمای بزرگ دنیا و یا حتی پنج سینمای بزرگ دنیا دانست؛ و اشاره کرد در حوزۀ انیمیشن، فیلم باید آنقدر قوی باشد تا مورد توجه مردم قرار گیرد و بتواند مطرح شود.

دالوند درباره نمایش چهره های معصومین علیهم السلام گفت: یکی از مشکلات فیلم‌های حماسی-دینی، نشان دادن تصویر و چهرۀ اولیاست. نشان دادن چهرۀ این افراد، راه رفتن بر لبۀ تیغ است. از آن طرف نشان ندادن چهرۀ این افراد، به شدت به درام آسیب‌‌‌‌ می‌‌‌زند و شخصیت مورد نظر از یک قهرمان، به شخصیتی جانبی تبدیل‌‌‌‌ می‌‌‌شود و قهرمان فیلم، اشخاص دیگری خواهند شد.
ما برای غلبه بر این مشکل، چهرۀ تمام کاراکترها را حذف کردیم. شخصیت‌های داخل فیلم، چهره ندارند و این حذف باعث‌‌‌‌ می‌‌‌شود از نظر روایی و داستانی، به فیلم آسیبی وارد نشود.

کارگردان ناسور همچنین درباره عدم نمایش فیلم رستاخیز بیان داشت: توقیف رستاخیز، ضربۀ بزرگی به سینمای دینی و مذهبی ما بود و باعث شد افراد کمتر به سمت تولید آثار مذهبی بروند.

ناسور قرار است در سی و چهارمین دوره فیلم فجر، در قسمت انیمیشن پخش شود.

http://karbobala.com