مسعود فراستی : «رستاخیز» از فیلم «محمدرسول الله(ص)» بشدت جلوتر است,…

ابهام هایِ رستاخیز
27 آبان 1394
نوش‌آبادی: توپ در زمین کارگردان «رستاخیز» است
9 آذر 1394
فیلم «محمدرسول الله(ص)» در فرم شلختگی دارد/ برخی منتقدان به «هفت» نمی‌آیند چون افخمی ضدنقد است

«رستاخیز» از فیلم «محمدرسول الله(ص)» بشدت جلوتر است، در این فیلم یک کوشش جدی تکنیکال وجود دارد. در «محمدرسول الله(ص)» شلختگی تکنیکی دیده می‌شود. فیلم مجیدی در اثر شلختگی و بلد نبودن در فرم، بی‌احترامی می‌کند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، دوشنبه ۲۵ آبان‌ماه مسعود فراستی برای نقدفیلم «محمدرسول الله(ص)» در دانشگاه صدا و سیما حاضر شد و ضمن نقد فیلم به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

فراستی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس، مبنی بر مقایسه محتوا و تکنیک دو فیلم «رستاخیز» و «محمدرسول الله(ص)» گفت: «رستاخیز» را خیلی بد ندیدم و بنظرم از فیلم «محمدرسول الله(ص)» بشدت جلوتر است، در این فیلم یک کوشش جدی تکنیکال وجود دارد. در «محمدرسول الله(ص)» شلختگی تکنیکی دیده می‌شود که در «رستاخیز» وجود ندارد، محتوا در رستاخیز در نیامده اما بی احترامی هم نمی‌کند، فیلم مجیدی در اثر شلختگی و بلد نبودن فرم بی‌احترامی می‌کند. توان سینمایی درویش در همین حد است و همه را به‌کار گرفته است. «رستاخیز» بنظرم از «محمدرسول الله(ص)» خیلی بهتر است اما در مجموع فیلم خوبی نیست.

فراستی در حاشیه برنامه و در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود منتقدان برنامه «هفت» کم و تکراری خواهند بود گفت: من با کسی مشکل ندارم و به همه منتقدان گفتم بیائید، من یک لیست ۲۰ نفره داشتم که برخی از آن‌ها بازی درآوردند و نیامدند، برخی‌هایشان می‌گفتند افخمی ضد نقد است. من به آنها گفتم بخش نقد برنامه، کاملا مستقل است و کامل در اختیار من است. مسئله اینجاست که جلوی من لو می‌روند و عیارشان مشخص می‌شود، اینجا مسئول نقد گبرلو نیست، اینجا باید جلوی من بنشینند. من با کسی مشکل ندارم اما با آدمی که تازه دیروز شروع به کار کرده و نقد می‌کند هم کار نمی‌کنم.

http://www.farsnews.com