«رستاخیز» اشک عراقی‌ ها را درآورد

به دعوتِ رسمی معاون وزیر فرهنگ عراق ، کارگردان و تهیه کننده فیلم «رستاخیز» راهی فستیوال فیلم بغداد شدند
9 مهر 1394
احتمال اکران «رستاخیز» در آینده نزدیک
12 مهر 1394

«رستاخیز» اشک عراقی‌ ها را درآورد

اکران رستاخیز به‌عنوان فیلم افتتاحیه هفتمین دوره جشنواره فیلم بغداد با استقبال پرشور مخاطبان و ابراز احساسات شدید آنها روبه‌رو شد.

بغداد- ایرنا – در مراسم گشایش جشنواره فیلم بغداد، فیلم ۱۲۷ دقیقه ای ‘رستاخیز’ اثر «احمدرضا درویش » به نمایش درآمد و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت و در پایان حاضران شعار ‘لبیک یا حسین’ سردادند.
ابراز احساسات به فیلم رستاخیز در هفتمین جشنواره فیلم بغداد
هفتمین جشنواره فیلم بغداد با حضور شخصیت های فرهنگی و هنری عراق و نمایندگانی از سینمای جهان پنجشنبه شب در سالن ملی بغداد شروع بکار کرد.
«طاهر علوان» دبیر جشنواره فیلم بغداد در سخنرانی افتتاحیه ، جمهوری اسلامی ایران را مهمان ویژه جشنواره فیلم بغداد معرفی کرد و همکاری ها و حمایت های رایزنی فرهنگی ایران در عراق را در برگزاری این جشنواره ستود و گفت:’ اگر چه خیلی ها ما را در مسیر برگزاری این جشنواره کمک کردند، اما همکاری ها، حمایت ها و کمک های رایزنی فرهنگی ایران را نمی توان نادیده گرفت.’
به گزارش خبرنگار ایرنا، برای هفتمین جشنواره فیلم بغداد تعداد ۱۱۰۰ عنوان فیلم از ۵۰ کشور جهان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از میان آنها تنها ۶۷ عنوان به مرحله پایانی و داوری مسابقه راه یافت.
در مراسم گشایش این جشنواره ، وابسته فرهنگی ایران در بغداد ، پیام رایزن فرهنگی ایران را به این جشنواره قرائت کرد و در سخنانی ضمن اشاره به تجربه های ایران در حوزه فرهنگ و هنر بویژه سینما، جشنواره بغداد را فرصت مغتنم برای انتقال تجربه برشمرد.

photo_2015-10-04_12-56-53
هنگام پخش فیلم رستاخیز، احمدرضا درویش و تهیه کننده فیلم نیز حضور داشتند که بارها با تشویق حاضران روبه رو شدند.
هنگام نمایش فیلم رستاخیز در سالن ۱۲۰۰ نفری ملی بغداد جا برای نشستن نبود و در پایان فیلم ، حاضران دقایق طولانی سازندگان فیلم را تشویق کردند و شعار لبیک یا حسین (ع ) سر دادند.
در همین مراسم اعلام شد که روز شنبه آینده، روز سینمای ایران در جشنواره نامگذاری شده و طی این روز تعدادی از آثار سینمای ایران به نمایش گذاشته خواهد شد.
در جشنواره فیلم بغداد علاوه بر ایران، آثار سینماگرانی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، چین و برزیل حضور دارد.
پیش از این ، برخی سریال های ایرانی از جمله امام علی (ع)، امام رضا و … در عراق با استقبال خوبی روبه رو شده که به عقیده کارشناسان امور فرهنگی، یک دلیل مهم این امر، نزدیکی فرهنگی و تاریخی دو ملت ایران و عراق است.