از نیمه دوم شهریور در هرمزگان «رستاخیز» به پا می‌شود.

احمدرضا درویش: «رستاخیز» با معادلات رایج سینما ساخته نشده است.
15 تیر 1394
با حضور رئیس سازمان بسیج فیلم رستاخیز در سالن سازمان بسیج اکران شد.
18 تیر 1394

به گزارش خبرگزاری فارس، ششمین نشست هم اندیشی ستاد اکران فیلم «رستاخیز» با حضور احمدرضا درویش کارگردان، کوروش زارعی بازیگر و غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری به میزبانی علیرضا درویش نژاد مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان برگزار شد.

در ابتدای این نشست درویش نژاد مدیراداره کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان، فیلم سینمایی «رستاخیز» را دارای ارزش های بالای دینی عنوان کرد و گفت: یکی از نکات ظریف در پرداخت به موضوعات دینی علاوه بر بحث های تکنیکی و زیبایی شناسی سینما، نگاه علمی به پرداخت موضوعات است.

 وی تصریح کرد: داشتن نگاه علمی در حوزه مذهب دشوار است و خوشبختانه فیلم سینمایی «رستاخیز» از این ویژگی برخوردار است و علاوه بر پرداخت خوب از جهت تکنیک و زیبایی شناختی شامل ارزش های بالای دینی نیز می شود و باید از این فیلم حمایت کرد.

در ادامه این نشست برخی از مسئولان سینمایی و کارشناسان حاضر در جمع، به نبود ظرفیت های نمایشی در استان هرمزگان اشاره کردند و پیشنهاد دادند که به دلیل تجهیز نبودن سالن های سینما به امکانات نمایشی، بهتر این است که اکران «رستاخیز» در این استان به تعویق افتاده و از نیمه دوم شهریورماه اکران شود.

غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری در پاسخ به این درخواست گفت: حوزه هنری در استان هرمزگان سینما ندارد ولی تنها دو سالن خوب در بخش خصوصی در این استان موجود است که از این دو سالن تنها یکی از آنها با ظرفیت ۲۰۰ صندلی مجهز به صدا و تصویر استاندارد است.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه حوزه هنری وظیفه خود می داند تمام قد کنار «رستاخیز» بایستد و شرایط را برای اکران این فیلم فراهم کند. برای رسیدن به این مهم نیاز به حمایت جدی هم در استان هرمزگان و هم از سوی مدیریت کلان سینما وجود دارد.

درویش در تکمیل صحبت های فرجی اظهار امیدواری کرد که فیلم «رستاخیز» آغازی برای بهینه سازی و تجهیز سالن های سینما در استان هرمزگان از سوی سازمان سینمایی باشد.

در این نشست مسئولان عالی رتبه استانی چون معاون فرهنگی استانداری، معاون فرهنگی سپاه امام سجاد(ع)، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی، نماینده بسیج هنرمندان، معاون فرهنگی آموزش و پرورش، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، رئیس انجمن عکاسان و جمعی از مسئولان سینمایی استان هرمزگان حضور داشتند که هر یک از آنها پیشنهادهایی درباره چگونگی اکران این فیلم سینمایی ارائه کردند.

از نکات مهم ششمین نشست هم اندیشی ستاد اکران فیلم «رستاخیز»، در جمع بندی نظرات این بود که علی رغم استقبال برای اکران این فیلم سینمایی در استان هرمزگان تصمیم گرفته شد پس از تجهیز و بهینه سازی سالن های سینما و همچنین پایان گرما در این استان از نیمه دوم شهریور «رستاخیز» برای مردم استان هرمزگان اکران شود.

در پایان نشست نیز فرجی وعده داد برای شهرستان های این استان چون میناب، جاسک، قشم و… سیستم نمایش سیار به صورت پرتابل را اجرایی کنند تا همه مردم این منطقه بتوانند شاهد نمایش فیلم «رستاخیز» باشند.

S01_004