دومین آنونس و بخش‌هایی از پشت صحنه “رستاخیز” منتشر شد

بهزاد خورشیدی: طراحی پوستر جدید «رستاخیز» با الهام از عبارت «حسین، آنکه گفت نه» انجام شد
9 تیر 1394
فیلم رستاخیز و بیان قیام عاشورا از قاب سینما / وجود جاهلیت ابوسفیانی با ژست دموکراسی در غرب
9 تیر 1394

به گزارش خبرنگار ایلنا فیلم سینمایی «رستاخیز» به دوران پس از مرگ معاویه بازمی گردد که یزید به عنوانِ خلیفه مسلمین بر خلافت تکیه میزند و به والیِ مدینه نامه می‌نویسد که از حسین (ع) بیعت بگیرد. به کیر ابن‌ِ حُر که به عنوان پیکِ ویژه دربارِ دمشق انتخاب شده است مأمور رساندنِ نامه یزید به مدینه می‌شود. او که جوانی پُرشور و در جستجوی حقیقت است، در مدینه درمی‌یابد که حاملِ نامه ایست که در آن به قتلِ حسین (ع) فرمان داده شده است. به کیر در مکه با افکار و اندیشه‌های امام حسین (ع) آشنا می‌شود.

مردم کوفه با ارسالِ نامه‌هایی بی‌شمار، حسین (ع) را به کوفه دعوت کرده‌اند تا در قیام علیه یزید، آنها را یاری کنند.

حر اِبن یزید ریاحی به همراهِ به کیر و دو هزار سوار از سوی عبیداله مأمور می‌شوند به سمت کاروان حسین (ع) که به سمت کوفه در حرکت هستند بروند. کاروان امام حسین (ع) در شماری اندک در کربلا به محاصره هزاران نفر از سپاهیان‌ِ دستگاهِ خلافت در می‌آیند.

در روز عاشورا، نورِ حقیقت بر چشمان‌ِ به کیر می‌تابد و …

عوامل اصلی تولید فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: احمدرضا درویش، تهیه کننده: تقی علیقلی زاده، مدیر فیلمبرداری:حسین جعفریان، طراح صحنه و لباس: مجید میرفخرایی، طراح چهره پردازی: میرمحسن موسوی مدنی، مدیر تولید: علیقائم مقامی، صدابردار: یدالله نجفی، جلوه های ویژه میدانی: حمیدرضا سلیمانی، جلوه های بصری: سایمون فریم، تدوین: طریق انوار، موسیقی: استفان واربک، طراحی صدا، صداگذاری و میکس: جرمی پرایز، دان جانسون، امیرحسین قاسمی، ریچارد کانوی، فیلمبردار: علیرضا برازنده، برنامه ریز و دستیار کارگردان: دانش اقباشاوی، مدیر امور پس از فیلمبرداری:کامران سحرخیز، تهیه کننده جلوه های بصری: بهروز پاک نهاد، محسن هاشمی مدیر برنامه ریزی و طراحی آمیزه اطلاع رسانی و بازاریابی، نازنین دهقانی مسئول دبیرخانه ستاد کمپین اطلاع رسانی و بازاریابی، مدیر ستاد خبری: نغمه دانش آشتیانی، همکاران ستاد خبری: پریسا ساسانی و عطیه مؤذن. عکاسان: بابک برزویه و محسن سیدی.

در پایین خبر می‌توانید دومین آنونس فیلم و همچنین بخش‌هایی از پشت صحنه فیلم را مشاهده کنید.

 

www.ilna.ir