از سایت اینترنتی فیلم سینمایی «رستاخیز» که همزمان با عید سعید فطر در سینماهای سراسر کشور اکران می شود، رونمایی شد.

«رستاخیز» عید فطر اکران می‌شود
10 اردیبهشت 1394
فیلم سینمایی «رستاخیز» در عید سعید فطر در سر گروه سینما آزادی اکران می شود.
28 اردیبهشت 1394

به گزارش خبرگزاری مهر، فیلم «رستاخیز» همزمان با عید سعید فطر در سینماهای سراسر کشور اکران خواهد شد به همین مناسبت از مدتها پیش اقداماتی جهت تبلیغات و اطلاع‌رسانی فیلم آغاز شده است که در اولین اقدام، از سایت اینترنتی فیلم رستاخیز به آدرس www.rastakhizmovie.com رونمایی شد.

مجموعه‌ای از اخبار، معرفی سازندگان، بازیگران و عوامل فیلم، آنونس ها، جوایز، گالری عکس، پشت صحنه و … در سایت مذکور قابل دسترسی است.

این فیلم عاشورایی که ساخت آن سال ها به طول انجامیده توسط بخش خصوصی تولید و در سی و دومین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت ۹ سیمرغ بلورین و کسب جایزه بیرق طلایی (ویژه مصطفی عقاد) شده است.

سیمرغ‌های بلورین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌برداری، بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین موسیقی، بهترین چهره‌پردازی، بهترین بازیگر مکمل مرد، بهترین جلوه‌های ویژه میدانی و بهترین دست آورد فنی به فیلم فوق تعلق گرفته است.

آرش آصفی، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، پوریا پورسرخ، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، یاور احمدی فر، بهنام تشکر، انوشیروان ارجمند و … و هفت بازیگر از کشورهای عربی در فیلم «رستاخیز» ایفای نقش کرده‍ اند.

«رستاخیز» به نویسندگی و کارگردانی احمدرضا درویش، تهیه‌کنندگی تقی علیقلی زاده و مدیریت تولید علی قائم‌مقامی ساخته شده است.

این فیلم سینمایی با دوبله عربی با نام «القربان» و نسخه انگلیسی آن با نام «حسین، آنکه گفت نه» (Hussein Who Said No) عرضه خواهد شد.