اکران «رستاخیز» در چند کشور آسیایی
4 شهریور 1396
واکنش تهیه‌کننده فیلم رستاخیز در پی برخی حواشی و ابهامات
10 مهر 1396

احمدرضا درویش : «رستاخیز» مانند یوسف در چاه گرفتار شده است/ گله‌ای از کسی ندارم

احمدرضا درویش کارگردان «رستاخیز» می‌گوید این فیلم مانند یوسف در چاه گرفتار شده است آنهم به دست برادران به ظاهر دلسوزش.
به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲ روز پیش در اولین نشست خبری خود درباه سرنوشت نهایی فیلم سینمایی «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش بیان کرد که «این فیلم فعلا در ایران اکران نمی شود اما امکان نمایش خارجی دارد.»

از آنجا که انتظار می رفت کمیته رفع توقیف فیلم ها در سازمان سینمایی سرنوشت «رستاخیز» را هم مانند دیگر آثار به گونه ای تعیین کند که امکان اکران داخلی داشته باشد ولی سخنان وزیر جدید ارشاد را می توان تعیین کننده سرنوشت فیلم احمدرضا درویش دانست و اینگونه نتیجه گرفت که فعلا قرار نیست توقیف آن رفع و اکران داخلی شود.

از همین رو با احمدرضا درویش کارگردان این اثر که پیش از این اعلام کرده بود تا زمانی که «رستاخیز» اکران نشود دیگر فیلمی نمی سازد، گفتگوی کوتاهی داشتیم.

او که علاقه ای به گفتگو نداشت در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این موضوع گفت: من ترجیح می دهم در این باره همچنان سکوت کنم و به سکوتم ادامه دهم چون دلایلی هم برای این سکوت دارم. قبلا هم گفته ام که تا وقتی که «رستاخیز» اکران نشود دیگر فیلمی نمی سازم به همین دلیل گفتن این حرف ها دیگر تکراری است تا ببینیم چه چیز مقدر می شود.

درویش افزود: درباره اکران خارجی آن هم نمی توانم صحبتی کنم چون من کارگردان اثر هستم البته در حال حاضر تلاش هایی برای این امر در دست انجام است اما اطلاع چندانی از جزییات این موضوع ندارم چون اکران خارجی «رستاخیز» جزو وظایف من نیست و به تهیه کننده و مالکان فیلم ربط دارد، من تنها فیلم را ساخته ام.

این کارگردان درباره ساختن فیلم دیگری گفت: ما فیلمساز هستیم و دوست داریم فیلم بسازیم اما این بچه ای که بزرگ کردیم مثل یوسفی است که در چاه گرفتار شده است آن هم به دست برادران به ظاهر دلسوز خود. با این وجود من از هیچکس هیچ گله و طلبی ندارم، زیرا ساختن «رستاخیز» شانس بزرگ زندگی من بوده و همین که این فیلم عاشورایی در کارنامه کاری من است برایم کافی است و باعث افتخار من است.

وی در پایان بیان کرد: سرنوشت فیلم در دست صاحبش است و ضمن تشکر از دلسوزی همه بزرگان برای حل مشکل «رستاخیز»، قضاوت میان خود و دیگران را به خدا می سپارم.

 

mehrnews.com/news/4099531/