نوش آبادی : رهبر انقلاب رستاخیز را دیده اند / نظرات رهبری فصل الخطاب تصمیم گیری است

حجت‌الله ایوبی : نشان دادن یا ندادن تصویر حضرت عباس به صاحبان «رستاخیز» واگذار شد
10 مهر 1395
مذاکره بر سر خسارت «رستاخیز» با پیش‌زمینه «میلیاردی»؟!
10 مهر 1395

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ معتقد است چنانچه موضوعات در حوزه فرهنگ‌وهنر به چالش جدی برسند، نظرات رهبری فصل‌الخطاب تصمیم‌گیری است.

حسین نوش‌آبادی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به ادامه ممنوعیت اکران عمومی فیلم سینمایی رستاخیز، گفت: متولیان مربوطه در وزارت فرهنگ همچنان امیدوار هستند فیلم سینمایی رستاخیز در آینده نزدیک اکران شود و مشکل اکران این فیلم با همکاری عوامل فیلم مرتفع شود، در حالی که بارها گفته‌ایم که اگر همکاری‌های لازم از همان ابتدا از سوی عوامل فیلم صورت می‌گرفت نباید اکران فیلم ۱۵ ماه متوقف می‌شد.

لجبازی‌ها در عالم هنر سبب کور شدن گره‌ها می‌شود
معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه رستاخیز توقیق نشده بلکه تنها اکران آن به تاخیر افتاده است، افزود: در حوزه فرهنگ و هنر باید انعطاف می‌شود چراکه لجبازی‌ها سبب کور شدن بیشتر گره‌ها خواهد شد اما با این وجود وزارت فرهنگ به دنبال ایجاد شرایط مناسب اکران فیلم رستاخیز است.

وزارت فرهنگ ادله کافی برای پاسخگویی به مباحث حقوقی مدنظرعوامل فیلم را دارد
وی با بیان اینکه متولیان مربوطه در وزارت فرهنگ بسیار امیدوار به به سرانجام رسیدن پیگری‌های‌شان برای اکران فیلم سینمایی رستاخیز در ماه‌های محرم و صفر هستند، ادامه داد: وزارت فرهنگ ادله کافی برای پاسخگویی به مباحث حقوقی مورد پیگیری عوامل فیلم در محاکم حقوقی و قضایی را دارد اما امیدواریم دوستان با اقدامات غیرفرهنگی زحمات چندین ساله خود را برای تولید این فیلم از بین نبرند.

نظرات رهبری؛ فصل‌الخطاب تصمیم‌گیری در حوزه فرهنگ و هنر
نوش آبادی با اشاره به نحوه ایجاد شرایط اکران رستاخیز، توضیح داد: وزارت فرهنگ با وجود اهمیت به نظر مراجع، نظر مقام معظم رهبری و فتوای ایشان را ملاک اصلی قرار می‌دهد اما در عین حال نظر مراجع برای ما اهمیت دارد و دقیقا به همین دلیل اکران فیلم رستاخیز به تعویق افتاده است با این وجود اگر موضوعات به چالش جدی برسند فصل‌الخطاب تصمیم‌گیری در حوزه فرهنگ و هنر  نظرات مقام معظم رهبری است و شنیدیم که ایشان فیلم رستاخیز را مشاهده فرموده‌اند.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تکذیب این مطلب مبنی بر اینکه وزارت فرهنگ به دنبال فرار از مسئولیت اکران رستاخیز و ارجاع آن به دولت بعدی است، درخصوص اینکه اگر فیلم اکران عمومی نشود به چه شکل خسارت آن پرداخت خواهد شد، توضیح داد: کسی در وزارتخانه به عدم اکران این فیلم فکر نمی‌کند و شرایط اکران آن نیز در حال فراهم شدن است.

 

http://fararu.com/

 

http://www.icana.ir/Fa/News/310191