حجت الاسلام پناهیان: گاهی باید از فرصت هایی نظیر «رستاخیز» استفاده کرد/ مردم تشنه پرداختن به نمادهای مقاومت هستند

قاضی‌زاده هاشمی: اکران نشدن «رستاخیز» بلادلیل است/ می‌خواهند تصمیم‌گیری را به دولت بعد موکول کنند
7 مهر 1395
گفتگوی خبری با احمدرضا درویش بعداز سخنان علی جنتی
7 مهر 1395

خبرگزاری شبستان: پناهیان گفت: مردم اینقدر تشنه تاریخ اسلام و حرف دینی و پرداختن به نمادهای مقاومت هستند که هر فیلمی در این عرصه بگنجد طرفدار و خریداران فراوانی پیدا می کند، هرچند ممکن است انتقادهایی نیز متوجه چنین فیلم هایی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در پاسخ به سوال  خبرنگار سینمایی شبستان، درباره اینکه مصداق هایی که وی در نشست گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی در جشنواره فیلم مقاومت ذکر کرد با فیلم سینمایی «رستاخیز» مطابقت دارد، گفت: امروز مردم اینقدر تشنه تاریخ اسلام و حرف دینی و پرداختن به نمادهای مقاومت هستند که هر فیلمی در این عرصه بگنجد طرفدار و خریداران فراوانی پیدا می کند، هرچند ممکن است انتقادهایی نیز متوجه چنین فیلم هایی باشد.

وی در این خصوص تصریح کرد: با این حال باید گاهی از فرصت هایی نظیر «رستاخیز» استفاده کرد همچنان که در جشنواره الغدیر عراق نیز مورد توجه قرار گرفته است.

بعید می دانم جایزه اسکار «یتیم خانه ایران» را تحویل بگیرد

پناهیان همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه چرا فیلم «یتیم خانه ایران» به اسکار معرفی نشده است، توضیح داد: طبیعتاً جایزه اسکار چنین فیلم هایی را تحویل نمی گیرد. این فیلم درد عمیق ملت ایران را مطرح کرده است و تاریخ و رنج هایی که ایرانیان کشیده اند رابه تصویر کشیده است. به همین دلیل بعید می دانم در جهانی که صهیونیست ها برایش تصمیم گیری می کنند، موفقیتی کسب کند.

 

http://www.shabestan.ir/detail/News/576709