بازتاب نمایش «رستاخیز» درویش در نجف

وزیر ارشاد در پاسخ به فارس: اکران فیلم “رستاخیر” بلامانع است.
5 مهر 1395
هفت موضع‌گیری متناقض وزیر فرهنگ و ارشاد درباره «رستاخیز»
6 مهر 1395

نمایش ویژه نسخه عربی فیلم سینمایی «رستاخیز» با نام «القربان» در جشنواره الغدیر «رسانه‌های جهان اسلام» در شهر نجف با استقبال روبرو شد.
به گزارش رسیده، این نمایش ویژه با استقبال کارشناسان،اهالی رسانه‌های جهان اسلام و مدعوین جشنواره قرار گرفت.
به روایت حاضران، سالن چهارصد نفری نمایش مملو از تماشاگرانی بود که در سکوت مطلق با چشمانی اشکبار و ابراز احساسات جمعی، نمایش این اثر را دنبال کردند.
این نمایش ویژه با حضور احمدرضا درویش کارگردان فیلم سینمایی «رستاخیز» و هیات ایرانی؛  علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی،فرهاد قائمیان بازیگر نقش حرابن یزید ریاحی، فریبا کوثری بازیگر مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» و دانش اقباشاوی کارگردان فیلم سینمائی «هیهات» برگزار شد و تا ساعتی پس از پایان فیلم احمدرضا درویش؛ فرهاد قائمیان مورد پرسش و پاسخ اهالی رسانه و کارشناسان مدعو جشنواره قرار گرفتند.
احمدرضا درویش در گفت و گو با خبرنگاران حاضر در جشنواره الغدیر ابراز داشت: «رستاخیز» قطره‌ای از اقیانوس مهر حسینی است و هدیه سینمای ایران به شیعیان جهان و هدیه جهان شیعه به جهان اسلام و همه آزادگان دنیا است و آرزوی ما این است که «رستاخیز» و امثال این فیلم در کشورهای اسلامی و سایر نقاط جهان به دست مخاطبان فیلم که آزادیخواهان جهان هستند، برسد.
این کارگردان نقش فیلم، سینما و رسانه‌ها را در دنیای امروز بسیار تعیین کننده دانست و گفت: همدلی و تحرک در رسانه‌های جهان اسلام می‌تواند خنثی کننده نقش مخرب رسانه‌های انسان ستیز و خشونت طلب باشد.
دهمین جشنواره الغدیر «رسانه‌های جهان اسلام» از اول تا چهارم مهرماه در نجف اشرف برپاست.

 

http://banifilm.ir/بازتاب-نمایش-رستاخیز-درویش-در-نجف/