تقدیر از “رستاخیز” در دهمین جشنواره غدیر در نجف ، “رسانه های جهان اسلام”

نسخه اصلی «رستاخیز» به نمایش درآمد
28 شهریور 1395
افتتاح سینما آزادی آبادان با فیلم «رستاخیز»
5 مهر 1395

احمدرضا درویش کارگردان فیلم سینمایی رستاخیز و فرهاد قائمیان بازیگر نقش حر در فیلم رستاخیز جایزه ویژه جشنواره غدیر را کسب کردند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، احمدرضا درویش کارگردان فیلم سینمایی رستاخیز و فرهاد قائمیان بازیگر نقش حر ابن یزید ریاحی در فیلم رستاخیز جایزه ویژه جشنواره غدیر را کسب کردند.
در مراسم افتتاحیه این جشنواره که ظهر جمعه با حضور جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون و فعالین رسانه ای بیست کشور جهان  اسلام ، رسانه های تلویزیونی و شبکه های خبری جهان اسلام ،مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در دانشگاه کوفه در استان نجف اشرف برگزار شد از احمدرضادرویش کارگردان سینمای ایران و دو بازیگر سینمای ایران «فرهاد قائمیان» و «فریبا کوثری» تقدیر کرد و جایزه ویژه جشنواره به این سه هنرمند ایرانی اهدا شد.

*درویش: در جهان مدعی دموکراسی رفتار جاهلی بازتولید می‌شود
در آیین افتتاحیه این جشنواره از فیلم رستاخیز به عنوان یکی از آثار مهم  و فاخر سینمای ایران در یکصد سال اخیر یاد شد و جایزه ویژه به کارگردان فیلم اهدا گردید،احمدرضا درویش هنگام دریافت این جایزه طی سخنانی با اظهار خشنودی از حضور در جشنواره الغدیر گفت: در زمانه‌ای که جهان مدعی دموکراسی است رفتار جاهلیت بازتولید می شود، کودکان ذبح می‌شوند و برده‌داری توسط جاهلان احیا شده است و متاسفم که اکثر رسانه های جمعی و دستگاههای تبلیغاتی در دست حامیان همین جاهلیت است.

 

 

وی ادامه داد: این جاهلیت نه دشمن شیعه یا اسلام، بلکه دشمن انسان است. درویش ابتدا با تجلیل از هسته مقاومت در منطقه و مبارزان و ایثارگران عرصه مبارزه با تکفیری ها و داعش، جایزه خود را به مقام شامخ مرجعیت شیعه در عراق حضرت آیت الله علی سیستاتی تقدیم کرد.

وی سپس افزود که این افتخار را به نماد مقاوت و نماد آزادگی پدر شهید و فرزند اهل بیت سید حسن نصرالله تقدیم می‌کنم.
در آئین افتتاحیه این جشنواره همچنین از دو هنرمند برجسته ایرانی فریبا کوثری و فرهاد قائمیان تجلیل شد.

 

 

*قائمیان: قدر شهدا را بدانیم و از اسلام ناب محمدی دفاع کنیم

فرهاد قائمیان بازیگر نقش حر در رستاخیز، پس از دریافت جایزه‌اش گفت: من از جایی می‌آیم که هزاران شهید تقدیم راه حق کرده است. اما خجالت می‌کشم که در مقابل کسانی ایستاده‌ام که با ایثار جان شان در مقابل داعش ایستاده‌اند؛ من دست تمامی جانبازان و رزمندگان را می‌بوسم. امیدوارم که قدر شهدا را بدانیم و از اسلام ناب محمدی دفاع کنیم ؛ اسلامی که پر ازمهربانی است. خوشحالم که در سرزمین امیرالمومنین نفس می کشم و امیدوارم که مورد شفاعت ائمه اطهار قرار بگیریم.

 

 

*کوثری: سعی می‌کنم دوش‌به دوش سربازان مقاومت باشم

فریبا کوثری بازیگر سینما و تلویزیون و بازیگر نقش عمره همسر مختار در مجموعه تلویزیونی مختارنامه قبل از بالا رفتن از جایگاه نزد جانبازی که روی صندلی چرخ دار بود رفت و به وی ادای احترام کرد و نیز پس از دریافت جایزه اش گفت: خیلی خوشحال هستم که این جائزه را در خاکی می‌گیرم که امام حسین علیه السلام را در آغوش دارد. او با تجلیل از قهرمانان عرصه یمقاومت گفت : من در اینجا ایثارگرانی را دیدم و همچنین در سرزمین خودم مبارزانی را درک کردم که همه ی سعی ام در این است که بتوانم تا دوش به دوش آنان در خط مقاومت باشم واین جایزه را به عزیزان ایثارگر در هر دو کشور ایران و عراق تقدیم می کنم.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که سینما ،فیلم و این جشنواره ها بتوانند دلهای ملت ها را به هم نزدیک کرده و صلح و آرامش را برای همه دنیا به ارمغان آورد.

http://fna.ir/YCLCEP