رستاخیز، قابل پخش شده است .

گلایه های درویش در برنامه «هفت»
27 شهریور 1395
درویش : چرا سینمای ایران از دنیا عقب مانده است؟!
27 شهریور 1395

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به مجوزهای شورای پروانه ساخت، معتقد است اگر فیلم‎های سینمایی بر اساس فیلمنامه‌ای که مجوز ساخت اخذ کرده، تولید شوند، قاعدتا نباید در زمان اکران با مشکل روبرو شوند.

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه سکان امور فرهنگی باید صرفا در دست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد، درخصوص تبعیت فیلم‌های سینمایی از مراحل قانونی این وزارتخانه، گفت: اگر فیلم‌ها مسیر قانونی را درست طی کنند، نمی‌بایست برای آن‌ها در زمان اکران مشکلی پیش بیاید؛ شورای پروانه ساخت فیلمهای سینمایی با دریافت یک سری کلیات از فیلمنامه مجوزهای لازم جهت تولید را به آن اثر میدهند و اگر فیلمنامه در مراحل ساخت نیز براساس طرح اولیه جلو رود، قاعدتا نباید در زمان اکران با مشکل رو به رو شود اما گاهی تغییراتی در زمان تولید صورت می‌گیرد و وزارت فرهنگ باید نسبت به این تغییرات پاسخگو باشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیران باید خود را موظف به تکمیل پروژه‌ها و دفاع از مجوزهای دولت‌های قبلی بدانند چراکه اگر هر دولت بخواهد فقط پاسخگوی رفتار خود باشد و هر کاری را از نقطه صفر شروع کند، شاکله ممکلت از هم گسیخته خواهد شد.

وی با اشاره به فیلم «رستاخیز» با بیان اینکه با اصلاحات انجام شده بر روی این فیلم از سوی وزارت فرهنگ این اثر نیز قابل پخش شده، ابراز امیدواری کرد که این اثر در ماه محرم بر روی پرده‌ها دیده شود و گفت: در هر صورت دولت‌ها باید خود را موظف به دفاع از قوانینی که حتی در زمان آن‌ها تصویب نشده، بدانند.

پژمان‌فر ادامه داد: قوانین در هر زمان تصویب شده باشند ولو قبل از انقلاب اسلامی، باید همان‌طور اجرا شوند و اگر ایرادی به آن‌ها وارد است باید جهت اصلاح‌ اقدام کرد نه آنکه مانع از اجرای‌شان شد لذا عدم تبعیت از قوانین کشور به هیچ عنوان قابل دفاع نیست.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سُکان امور فرهنگی را در دست بیگرد، گفت: اصلاح قوانین به منظور جلوگیری از بی‌قانونی مانند تغییراتی که در زمان ساخت بر روی فیلمنامه اصلی انجام میشود، ضروری است لذا متولیان امر نباید از انجام وظایف خود فرار کنند./

http://www.icana.ir/Fa/News/309012