ویژه‌نامه فیلم رستاخیز در سایت karbobala.com

نقش “تشیع انگلیسی” در حواشی “رستاخیز”
1 شهریور 1394
رئیس حوزه هنری: ماجرای «رستاخیز» به درستی مدیریت نشد.
5 شهریور 1394

http://karbobala.com/special/rastakhiz

در این ویژه نامه چه خبر است؟

«پس از مرگ معاویه، یزید به عنوان خلیفه‌ مسلمین بر خلافت تکیه می‌زند و به والی مدینه نامه می‌نویسد که از حسین (ع) بیعت بگیرد. بُکیر ابن‌ِ‌ حُر که به عنوان پیک ویژه‌ دربار انتخاب شده است مامور رساندن نامه به مدینه می‌شود. او در مدینه درمی‌یابد که حامل نامه‌ ایست که در آن به قتل حسین (ع) فرمان داده شده است. در روز عاشورا، نور حقیقت بر چشمان‌ِ بُکیر می‌تابد و …»

این خلاصه‌ای از داستان فیلم رستاخیز، تازه‌ترین ساخته احمدرضا درویش است. فیلمی که خیلی‌ها سال‌ها منتظر اتمام و تماشایش بودند اما اکران آن در سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حواشی گوناگونی را برای درویش و فیلمش به همراه داشت.

سرانجام پس از رایزنی‌های گوناگون و اصلاحاتی که در فیلم صورت گرفت مجوز اکران رستاخیز برای نمایش در عید فطر امسال صادر شد. اما در اولین روز اکران٬ وزارت ارشاد با اعلام بیانیه ای نمایش این فیلم را به خاطر آن چه « رعایت جایگاه و شان مراجع عظام تقلید و عالمان شاخص دینی» عنوان کرد نمایش رستاخیز را به تعویق انداخت. به همین بهانه وب‌سایت «کرب وبلا» در راستای رسالتی که برای خود متصور است اقدام به تهیه ویژه‌نامه‌ای با محوریت موضوع مورد اشاره این فیلم کرده است.

پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر مطالعه بخش‌های مختلف این ویژه‌نامه، پرونده‌های تخصصی‌ای که با موضوعات مورد اشاره در فیلم تدارک دیده شده است را از دست ندهید. همچنین اگر می‌خواهید در جریان صفر تا صد اتفاقات و حواشی فیلم رستاخیز در طی سال‌های گذشته قرار گیرید حتما اینفوگرافی «صفر تا صد رستاخیز» را دانلود کنید.