زنِ قمه‌زن ماجرای «رستاخیز» دستگیر شد.

یادداشت حبیب احمدزاده در باب حواشی «رستاخیز»
25 مرداد 1394
احمدرضا درویش: حواشی «رستاخیز» رحمت و برکت است.
27 مرداد 1394

زنِ قمه‌زن ماجرای «رستاخیز» دستگیر شد

خبرگزاری تسنیم: سعید منتظرالمهدی سخنگوی ناجا در سومین نشست خبری خود در مورد حاشیه سازان اکران فیلم سینمایی «رستاخیز» گفت: تعدادی از این افراد که فیلمشان نیز منتشر شده بود دستگیر شدند و زنی که در آن فیلم اقدام به قمه‌زنی می‌کرد شناسایی شدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فیلم سینمایی «رستاخیز» در روز ۲۴ تیر ۱۳۹۴ به اکران عمومی درآمد. اما ساعاتی از اکران این فیلم نگذشته بود که برخی از معترضان مقابل سینما شکوفه علیه فیلم تجمع کردند. تجمعی که باعث ایجاد فضا ناامنی در فضای فرهنگی کشور شد.

در روزهای بعد از این تجمع بحث برانگیز کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که زنی را در حال قمه زنی مقابل سینما شکوفه نشان می‌داد. اقدامی مذموم که با واکنش‌ محافل مذهبی مواجه شد.

در سومین نشست خبری سعید منتظرالمهدی سخنگوی ناجا از اخرین وضعیت حاشیه سازان اکران فیلم‌سینمایی «رستاخیز» سوال شد. منتظرالمهدی گفت: در حال حاضر پرونده‌ای در این خصوص در نیروی انتظامی تشکیل شده و پلیس برای بررسی موضوع وارد شده است و تاکنون تعدادی از این افراد که فیلمشان نیز منتشر شده بود دستگیر شدند و زنی که در آن فیلم اقدام به قمه‌زنی می‌کرد شناسایی شده است.