سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح: در تعلیق اکران رستاخیز عجله شد.

مخاطب رستاخیز کیست؟
17 مرداد 1394
نگرانی خانه سینما از سرنوشت فیلم «رستاخیز»
19 مرداد 1394

به گزارش ایرنا از روابط عمومی کل سپاه، وی اضافه کرد: برخی اطلاعات حاکیست عده ای که جلوی یکی از سینماهای تهران تجمع و حتی اقدام به قمه زنی کرده بودند وابسته به جریان معروف «اسلام انگلیسی» بوده اند و اسناد و مدارک آن در اختیار نهاد مسوول است.
سردار جزایری با تاکید بر لزوم توجه گروهها و جریانات متدین به این مسأله و نیز اشاره به اصلاحات به عمل آمده در فیلم، اظهار امیدواری نسبت به اکران مجدد آن خارج از بعضی ملاحظات غیر ضروری تصریح کرد: سینما یک رسانه اثرگذار است و قدر سینماگرانی که به دنبال کارهای حساس و سخت مثل به تصویر کشاندن دوران کودکی حضرت پیامبر اعظم(ص) و یا بخشی از تاریخ عاشورا رفته اند، باید شناخته شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز با بیان اینکه فیلم رستاخیز حتما اکران می شود گفت: نظر فقهی مراجع برای مقلدانشان قابل احترام است اما اجازه دهند فیلم رستاخیز برای علاقه مندانش اکران شود.
فیلم سینمایی رستاخیز به کارگردانی احمدرضا درویش در اولین روز اکران خود، چهارشنبه ۲۴ تیرماه امسال با اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ادامه نمایش بازماند. این اثر فیلمی با موضوع عاشورا توسط بخش خصوصی تولید و در سی و دومین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت ۹ سیمرغ بلورین و کسب جایزه بیرق طلایی (ویژه مصطفی عقاد) شده است.
آرش آصفی، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، پوریا پورسرخ، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، یاور احمدی فر، بهنام تشکر، انوشیروان ارجمند و … و هفت بازیگر از کشورهای عربی در فیلم رستاخیز ایفای نقش کرده اند.
در خلاصه داستان فیلم آمده است؛ پس از مرگ معاویه، یزید به عنوانِ خلیفه مسلمین بر خلافت تکیه می زند و به والیِ مدینه نامه می نویسد که از حسین(ع) بیعت بگیرد.