توضیحات درویش درباره نمایش چهره حضرت عباس(ع) در فیلم رستاخیز
23 تیر 1394
مومنی شریف: حوزه هنری در اکران فیلم “رستاخیز” تابع مقررات جمهوری اسلامی است.
23 تیر 1394
فیلم سینمایی “رستاخیز” به کارگردانی و نویسندگی احمدرضا درویش که در ۸ بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برنده سیمرغ بلورین گشت با حضور کارگردان و بازیگران این فیلم در باغ موزه دفاع مقدس رونمایی شد.
به گزارش فرارو، فیلم سینمایی رستاخیز به کارگردانی و نویسندگی احمدرضا درویش که در ۸ بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برنده سیمرغ بلورین گشت، عصر دوشنبه بیست و دوم تیر ماه با حضور کارگردان و بازیگران این فیلم در باغ موزه دفاع مقدس  بر خلاف انتقاد های فراوان و مخالفت های شدید مراجع معظم تقلید و بزرگان دینی رونمایی شد تا در روز عید فطر اکران عمومی شود.
فیلم سینمایی “رستاخیز”جدید ترین ساخته احمد رضا درویش از همان ابتدای حضورش در جشنواره فیلم فجر مورد انتقاد و مخالفت شدید دلسوزان فرهنگی و همچنین مراجع معظم تقلید و کارشناسان مذهبی قرار گرفت و انتظار می رفت که این فیلم به اکران عمومی نرسد اما در روزهای قبل اخباری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه در روز عید سعید فطر امسال این فیلم اکران عمومی خواهد شد.
در روزهای قبل و با منتشر شدن خبر اکران عمومی فیلم رستاخیز در رسانه ها مراجع عظام تقلید ، دلسوزان فرهنگی ، کارشناسان مذهبی ، طلاب حوزه و مبلغان دینی نسبت به اکران عمومی این فیلم که آن را توهین نسبت به ساحت علمدار کربلا ابوالفضل العباس (ع) مخالفت های خودشان را با منتشر کردن بیانیه و دست نوشته با اکران عمومی این فیلم نشان دادند.
حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدای، علوی گرگانی و برخی دیگر از مراجع معظم تقلید و برخی از مداحان سرشناس و چهره های برجسته ارزشی کشوری در روزهای قبل نسبت به اکران عمومی این فیلم مخالفت های خودشان را نشان دادند اما بر خلاف این مخالفت ها قرار است در روز عید سعید فطر این فیلم اکران عمومی شود.
نشان دادن چهره حضرت ابوالفضل العباس(ع) و برخی سکانس های بدون سند و مدرک در این فیلم و همچنین برخی مشکلات اساسی در داستان این فیلم دلایل عمده و اصلی مخالفت ها با رستاخیز است.
تصاویر فارس از رونمایی فیلم رستاخیز که عصر دیروز دوشنبه با حضور کارگردان و بازیگران این فیلم در باغ موزه دفاع مقدس را در زیر می بینید.
۱۳۹۴۰۴۲۳۰۱۴۲۴۹۹۱_PhotoL
۱۳۹۴۰۴۲۳۰۱۴۳۲۴۲۳_PhotoL
۱۳۹۴۰۴۲۳۰۱۴۲۳۵۲۳۷_PhotoL (1)
۱۳۹۴۰۴۲۳۰۱۴۲۴۷۵۹۳_PhotoL
۱۳۹۴۰۴۲۳۰۱۴۲۵۹۵۴۴_PhotoL
۱۳۹۴۰۴۲۳۰۱۴۳۲۰۹۸۰_PhotoL