هنرمندان عاشورایی در افتتاحیه فیلم “رستاخیز” تجلیل می‌شوند.

حضور احمدرضا درویش، پوریا پورسرخ و آرش آصفی در استودیوی برنامه ارغوان در شبکه جام جم
18 تیر 1394
اکران «رستاخیز» با دوبله عربی در استان خوزستان
20 تیر 1394

هنرمندان عاشورایی در افتتاحیه فیلم “رستاخیز” تجلیل می‌شوند / داود فتحعلی بیگی، کرمعلی شیرازی، محمدرضا سنگری، حسین فدایی حسین، شهرام اسدی و احمدرضا درویش؛ شش هنرمندی هستند که دوشنبه ۲۲ تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

 

به گزارش «نسیم»، در مراسم افتتاحیه اکران «رستاخیز» که روز دوشنبه ۲۲ تیرماه در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود؛۶ هنرمند راوی نهضت امام حسین (ع) تجلیل خواهند شد.

داود فتحعلی بیگی پژوهشگر تعزیه و نمایش های آیینی و سنتی ، کرمعلی شیرازی خوشنویس و راوی نهضت امام حسین (ع) درعرصه هنرهای تجسمی، محمدرضا سنگری نویسنده در حوزه ادبیات عاشورایی،حسین فدایی حسین نویسنده و کارگردان نمایش های عاشورایی در حوزه هنرهای نمایشی، شهرام اسدی و احمدرضا درویش کارگردان فیلم هایی با موضوع نهضت سید الشهدا (ع) در این مراسم مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

مراسم افتتاحیه اکران فیلم «رستاخیز» روز دوشنبه ۲۲ تیرماه ساعت ۱۸ در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود.

فیلم سینمایی رستاخیز همزمان با عید فطر به سرگروهی سینما آزادی در تهران اکران می شود. همچنین مقرر شده است تا اکران فیلم در شهرستان ها هم همزمان با تهران انجام شود.

«رستاخیز» به نویسندگی و کارگردانی احمدرضا درویش، تهیه‌کنندگی تقی علیقلی زاده و مدیریت تولید علی قائم‌مقامی ساخته شده است. فیلم در کنار حضور تعداد زیادی از بازیگران ایرانی از حضور ۷ هنرپیشه خارجی نیز بهره برده است.

 

۳۰