احمدرضا درویش در نشست هم‌اندیشی اکران «رستاخیز» در استان مازندران

پاسخ درویش به انتقادات درباره «رستاخیز»
8 تیر 1394
بهزاد خورشیدی: طراحی پوستر جدید «رستاخیز» با الهام از عبارت «حسین، آنکه گفت نه» انجام شد
9 تیر 1394

 

 

 

n-12

 

 

افتخار می کنم که در فیلم «رستاخیز» خطبه امام حسین (ع) در روز عاشورا خوانده می شود

 

کارگردان فیلم سینمایی «رستاخیز» اعلام کرد افتخار می کند که در این اثر خطبه امام حسین (ع) در روز عاشورا خوانده می شود.

به گزارش ستاد خبری فیلم «رستاخیز»، نشست هم اندیشی برای اکران فیلم «رستاخیز» روز سه شنبه نهم تیر ماه با حضور شهردار ساری، معاون مدیرکل ارشاد استان مازندران و همچنین نمایندگانی از سازمان ها و نهادهای مختلف به همت حوزه هنری استان مازندران برگزار شد که احمدرضا درویش کارگردان «رستاخیز» نیز مهمان این نشست بود.

احمدرضا درویش با اظهار رضایت از حضور در استان فرهنگی مازندران بیان کرد: من خوشحالم که حوزه هنری اکران فیلم «رستاخیز» را که روایتی از نهضت امام حسین (ع) است همراهی می کند.

وی ادامه داد: ما در عصر انفجار اطلاعات هستیم و در چنین عصری کارکرد رسانه ها با دیگر زمان ها متفاوت است. در این زمان هر شخصی که بر افکار عمومی و بر رسانه ها مسلط است باید بر حوزه صدا و تصویر نیز مسلط باشد و سوال من از مدیران فرهنگی این است که برای زیرساخت های بخش صدا و تصویر چه کرده اند؟ من در این باره هشدار می دهم و سوال مطرح می کنم و البته خودم هم در حد توانم به عنوان یک ایرانی مسلمان تلاش می کنم.

کارگردان فیلم سینمایی «رستاخیز» با اشاره به قدمت تمدن ایران عنوان کرد: در ایران تمدن غنی و باستانی داریم و دین ما پیام آور صلح و رحمت است اما می بینیم ابرقدرت هایی که به رسانه ها مسلط هستند با استفاده از این ابزار خود را دارای تمدن و یا پیام آور صلح معرفی می کنند. مسئولان ما باید در زیرساخت های بخش صدا و تصویر برنامه و اراده داشته باشند تا بتوانند بر رسانه ها تسلط یابند.

این کارگردان سینما در سخنان خود تصریح کرد: امروزه هم جاهلیت ابوسفیانی را در رفتار و گفتار ابرقدرت های جهانی می بینیم. اعتقاد آنها این جمله است که «یا با ما یا بر ما» و به این ترتیب برای هیچ کس غیر خودشان حق زیستن قائل نیستند و این همان است که یزید هم به امام حسین (ع) می گفت.

درویش با اشاره به ۱۰ سالی که برای ساخت فیلم سینمایی «رستاخیز» صرف شده است، عنوان کرد: امروز با افتخار در آستانه اکران این فیلم قرار داریم و من خوشحالم که «رستاخیز» از درون سینمای ایران متولد شد.

کارگردان فیلم «دوئل» ادامه داد: پویایی هر جامعه ای به همگرایی در فعالیت های فرهنگی هنری است و سینما از جمله مکان هایی است که مردم برای یک فعالیت هنری دور هم جمع می شوند و اگر ما سینماها و سالن های مناسبی نداریم که بتواند این همگرایی را در میان مردم افزایش دهد ناشی از اشکال در حوزه مدیریت است.

کارگردان فیلم سینمایی «رستاخیز» با بیان اینکه این فیلم را به همه تشنگان حقیقت تقدیم می کند، گفت: افتخار می کنم که در این فیلم خطبه امام حسین (ع) در روز عاشورا خوانده می شود و در عین حال هیچ گاه محبت های شما را برای درست دیده شدن فیلم از یاد نخواهم برد.

در ادامه این نشست ناصر معیل معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری با اشاره به موضوع فیلم رستاخیز عنوان کرد: مساله کربلا برای همه ما اهمیت دارد و ما هر آنچه که در توان داریم برای معرفی و تبلیغات این فیلم در سطح شهر انجام می دهیم.

در پایان معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران نیز در این نشست با اشاره به فقدان تجهیزات لازم برای اکران فیلم ها تصریح کرد: ما هشت سالن سینمایی داریم که البته با توجه به اینکه فیلم «رستاخیز» به لحاظ تکنیکی از استانداردهای بالای جهانی برخوردار است ما نمی توانیم اکرانی متناسب با این فیلم داشته باشیم اما آنچه را که در زمینه اکران و نمایش فیلم «رستاخیز» به عنوان وظیفه خود می دانیم حتما انجام می دهیم.